دفتر مشق با قیمت تنظیم بازاری عرضه میشود

0

دفتر مشق با قیمت تنظیم بازاری عرضه میشود

رئیس اتحادیه فروشندگان نوشت افزار از کاهش ۱۰ درصدی قیمت نوشت افزار خبر داد و گفت: برخی از برند‌های خودکار از ۱۵۰۰ تومان به ۱۲۰۰ تومان کاهش داشته و قیمت دفاتر مشق نیز با کاهش روبه رو شده است.

دفتر مشق با قیمت تنظیم بازاری عرضه میشوددفتر مشق با قیمت تنظیم بازاری عرضه میشود

به گزارش افکارنیوز، موسی فرزانیان درباره بازار نوشت افزار در آستانه بازگشایی مدارس، اظهار کرد: قیمت نوشت افزار از ابتدای سال نه تنها افزایشی نداشته با توجه به روند نزولی قیمت دلار کاهش نیز داشته است.

اخبار اقتصادی- رئیس اتحادیه فروشندگان نوشت افزار از کاهش ۱۰ درصدی قیمت نوشت افزار خبر داد و افزود: برخی از برند‌های خودکار از ۱۵۰۰ تومان به ۱۲۰۰ تومان کاهش داشته و قیمت دفاتر مشق نیز با کاهش روبه رو شده است.

وی با بیان اینکه در حال حاضر شهرستان‌های دور دست نیاز به دفاتر ارزان قیمت دارند، گفت: ۱۵ تن دفاتر با ارز دولتی تولید شده است که طبق مصوبه ستاد تنظیم بازارمقرر شد با قیمت تنظیم بازاری از طریق فروشگاه‌های زنجیره‌ای و شرکت‌های تعاونی ادارات توزیع شود.

فرزانیان با بیان اینکه تغییر قیمت در بازار نوشت افزار در سه مرحله صورت گرفت ادامه داد: تغییرات قیمتی در این بازار بر اساس نرخ ارز صورت می‌گیرد و هر چه میزان ارز تغییر کرد نرخ‌ها متناسب با آن تغییرات اعمال شد بر همین اساس طی یکسال اخیر قیمت ها دو برابر افزایش یافت.

رئیس اتحادیه فروشندگان نوشت افزارخاطرنشان کرد: افزایش تولید، رکود بازار و کاهش نرخ دلار موجب کاهش قیمت‌ها در بازار شده است.

وی تاکید کرد: ۵۰ درصد بازار توسط تولیدات داخلی تامین می‌شود و نیازی به واردات نداریم.

فرزانیان درباره قیمت دفاتر گفت: قیمت عمده دفتر مشق ۴۰ برگ با جلد معمولی که با ارز نیمایی تامین شده، ۲۸۰۰ تومان و دفاتر ۵۰ برگ که با ارز آزاد که جنس گلاسه دارد، ۵ هزار تومان به فروش می‌رسد که بسته به جلد آن‌ها قیمت‌ها متفاوت است.

رئیس اتحادیه فروشندگان نوشت افزار گفت: خرده فروشی‌ها مجاز هستند با سود ۱۵ درصدی کالا‌های خود را عرضه کنند.

منبع: افکار نیوز

 

ارسال نظر

نه − هفت =