بزرگ شدیم، اما هنوز هم لوازم التحریر می‌خریم

0

بزرگ شدیم، اما هنوز هم لوازم التحریر می‌خریم

چه حسی به ماه مهر و خرید لوازم تحریر دارید؟‌ چه از مدرسه خوشتان بیاید و چه از آن بیزار باشید، وقتی وارد فروشگاه‌های لوازم تحریر می‌شوید، تنوع و رنگ‌های شاد آنها شما را به یاد خاطرات مدرسه می‌اندازند. اولین فکری که در همان ابتدا به ذهن بیشتر ما می‌رسد، این است که در زمان ما این همه لوازم تحریر رنگارنگ و متنوع وجود نداشت. بله همه چیز متنوع‌تر و البته بسیار گران‌تر شده‌ است. خرید ملزومات مدرسه یکی از راه‌های انگیزش دانش آموزان برای تحصیل است؛‌ همانطور که بیشتر ما در کودکی از خرید وسایل نو ذوق زده می‌شدیم. هیچ کودکی نیست که از داشتن یک کیف جدید برای مدرسه خوشحال نشود. اما همانطور که گفتیم هزینه‌های خرید این لوازم سال به سال بیشتر می‌شوند و عملا کودکان بیشتری بدون کیف و لوازم تحریر نو و یا حتی کافی راهی مدرسه می‌شوند. شاید حتی برخی از آنها بخاطر مسائل مالی از تحصیل بازبمانند. هزینه های لازم برای ثبت نام و تحصیل دانش آموزان به دسته‌های مختلفی تقسیم می‌شوند، اما تمرکز ما در این نوشتار فقط متوجه لوازم تحریر است.

بزرگ شدیم، اما هنوز هم لوازم التحریر می‌خریمبزرگ شدیم، اما هنوز هم لوازم التحریر می‌خریم

کمک شما مورد نیاز است

ما چطور می‌توانیم کودکان بیشتری را راهی مدارس کنیم؟ چطور می‌توانیم آنها را برای درس خواندن تشویق کنیم؟ و اصولا تحصیل کودکان دیگر چه ارتباطی به ما دارد؟ یک راه ساده مشارکت در طرح کمپین لوازم تحریر موسسه دارالاکرام است. بیایید هر کدام از ما، تخمین بزنیم که هزینه‌ی خرید لوازم تحریر در پایتخت برای یک کودک دبستانی حداقل چند تومان است. سری به لوازم تحریر فروشی‌های شهر بزنید و قیمت برندهای لوازم تحریرمختلف را بررسی کنید. خودتان را جای کودکی تصور کنید که بعد از دریافت لوازم تحریر نو سر از پا نمی‌شناسد و می‌خواهد تمام روزش را با آنها سر و کله بزند. برای برخی کودکان حتی خرید یک مداد نو هم می‌تواند انگیزه بخش باشد. حالا زمان آن است که از خودتان بپرسید که چرا (من) باید این کار را انجام بدهم وبرای مثال کودکی در شهری دور افتاده در جنوب ایران را خوشحال کنم؟‌ اولین هدف حس خوبی است که پس از کمک کردن نصیبتان می‌شود، اما تمام ماجرا این نیست. هر چه سطح سواد و آگاهی در جامعه بالاتر رود، شاخص‌هایی مانند آرامش، سرمایه اجتماعی، اعتماد، امنیت، رفاه و … نیز در سطح جامعه بالاتر می‌روند. پس منفعت این کار در نهایت متوجه تمام اعضای جامعه خواهد بود.

شما هم همراه شوید

اگر می‌خواهید درباره‌ی کودکان بازمانده از تحصیل اطلاعات بیشتری داشته باشید و یا یکی از آنها را مورد حمایت قرار دهید سری به بخش اصلی سایت به‌مهربانی بزنید. با حمایت از کمپین لوازم تحریر، شما هم نقشی در علاقه‌مند کردن یک کودک به درس و ادامه تحصیل او داشته باشید. به یاد داشته باشید که کمک شما می‌تواند دربرآیند حرکت‌های خیر خواهانه‌ای همچون این حرکت تاثیر بسیاری بگذارد. زمان بازگشت به مدرسه است، اما امسال با انگیزه‌تر و باانرژی‌تر. در کمپین خرید لوازم تحریر شرکت کنید و بخشی از این انرژی باشید.

منبع: ویرگول

ارسال نظر

یک × 2 =